İçeriğe geç

Bursa Şırnak Arası Kaç KM

Bursa Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Şırnak arası kaç km? Bursa Şırnak arası kaç saat? Bursa Şırnak yol tarifi? Bursa Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bursa Şırnak Arası Kaç KM

Bursa Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1528 km’dir. Bursa Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1198 km’dir.

Bursa Şırnak arası kaç km

Bursa Şırnak Arası Kaç Saat

Bursa Şırnak arası kaç saat; Bursa Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1528 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 17 saat sürmektedir. Bursa Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 19 saat sürmektedir. Bursa Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1198 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

17 saat

Otobüs ile;

19 saat

Uçak ile;

2 saat 5 dakika

Bursa Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1528 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 84 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 123 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.