İçeriğe geç

Bursa Sinop Arası Kaç KM

Bursa Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Sinop arası kaç km? Bursa Sinop arası kaç saat? Bursa Sinop yol tarifi? Bursa Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir.Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Bursa Sinop Arası Kaç KM

Bursa Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 717 km’dir. Bursa Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 551 km’dir.

Bursa Sinop Arası Kaç Saat

Bursa Sinop arası kaç saat; Bursa Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 717 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Bursa Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 551 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Bursa Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 717 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 40 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 58 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.