İçeriğe geç

Bursa Siirt Arası Kaç KM

Bursa Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Siirt arası kaç km? Bursa Siirt arası kaç saat? Bursa Siirt yol tarifi? Bursa Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Bursa Siirt Arası Kaç KM

Bursa Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1510 km’dir. Bursa Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1141 km’dir.

Bursa Siirt Arası Kaç Saat

Bursa Siirt arası kaç saat; Bursa Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1510 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 17 saat sürmektedir. Bursa Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 19 saat sürmektedir. Bursa Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1141 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

17 saat

Otobüs ile;

19 saat

Uçak ile;

2 saat

Bursa Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1510 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 84 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 121 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.