İçeriğe geç

Bursa Şanlıurfa Arası Kaç KM

Bursa Şanlıurfa arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Şanlıurfa şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Şanlıurfa arası kaç km? Bursa Şanlıurfa arası kaç saat? Bursa Şanlıurfa yol tarifi? Bursa Şanlıurfa arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Şanlıurfa İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bursa Şanlıurfa Arası Kaç KM

Bursa Şanlıurfa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1172 km’dir. Bursa Şanlıurfa arası mesafe havayolu ile yaklaşık 910 km’dir.

Bursa Şanlıurfa Arası Kaç Saat

Bursa Şanlıurfa arası kaç saat; Bursa Şanlıurfa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1172 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat sürmektedir. Bursa Şanlıurfa arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat sürmektedir. Bursa Şanlıurfa arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 910 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 42 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat

Otobüs ile;

15 saat

Uçak ile;

1 saat 42 dakika

Bursa Şanlıurfa Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Şanlıurfa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1172 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 65 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 94 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Şanlıurfa Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Şanlıurfa arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.