Bursa Samsun Arası Kaç KM

Bursa Samsun arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Samsun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Samsun arası kaç km? Bursa Samsun arası kaç saat? Bursa Samsun yol tarifi? Bursa Samsun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Samsun İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Bursa Samsun Arası Kaç KM

Bursa Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 764 km’dir. Bursa Samsun arası mesafe havayolu ile yaklaşık 626 km’dir.

Bursa Samsun Arası Kaç Saat

Bursa Samsun arası kaç saat; Bursa Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 764 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Samsun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Bursa Samsun arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 626 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Bursa Samsun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 764 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 43 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 61 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Samsun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Samsun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.