Bursa Sakarya Arası Kaç KM

Bursa Sakarya arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Sakarya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Sakarya arası kaç km? Bursa Sakarya arası kaç saat? Bursa Sakarya yol tarifi? Bursa Sakarya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Sakarya İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Bursa Sakarya Arası Kaç KM

Bursa Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 184 km’dir. Bursa Sakarya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 130 km’dir.

Bursa Sakarya Arası Kaç Saat

Bursa Sakarya arası kaç saat; Bursa Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 184 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Bursa Sakarya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir. Bursa Sakarya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 130 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Uçak ile;

40 dakika

Bursa Sakarya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 184 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 11 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 15 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Sakarya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Sakarya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.