İçeriğe geç

Bursa Rize Arası Kaç KM

Bursa Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Rize arası kaç km? Bursa Rize arası kaç saat? Bursa Rize yol tarifi? Bursa Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Bursa Rize Arası Kaç KM

Bursa Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1170 km’dir. Bursa Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 972 km’dir.

Bursa Rize Arası Kaç Saat

Bursa Rize arası kaç saat; Bursa Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1170 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat sürmektedir. Bursa Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat sürmektedir. Bursa Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 972 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 47 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat

Otobüs ile;

15 saat

Uçak ile;

1 saat 47 dakika

Bursa Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1170 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 65 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 94 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.