İçeriğe geç

Bursa Ordu Arası Kaç KM

Bursa Ordu arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Ordu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Ordu arası kaç km? Bursa Ordu arası kaç saat? Bursa Ordu yol tarifi? Bursa Ordu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Ordu İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Ordu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Ordu ili yüzölçümü yaklaşık 5,952 km2’dir. Ordu ilinin coğrafi konumu ise 40° 58,8´ Kuzey 37° 52,2´ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bursa Ordu Arası Kaç KM

Bursa Ordu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 918 km’dir. Bursa Ordu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 709 km’dir.

Bursa Ordu Arası Kaç Saat

Bursa Ordu arası kaç saat; Bursa Ordu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 918 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Ordu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Ordu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 709 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 26 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 26 dakika

Bursa Ordu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Ordu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 918 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 51 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 74 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Ordu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Ordu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ordu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ordu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.