İçeriğe geç

Bursa Niğde Arası Kaç KM

Bursa Niğde arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Niğde şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Niğde arası kaç km? Bursa Niğde arası kaç saat? Bursa Niğde yol tarifi? Bursa Niğde arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Niğde İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Bursa Niğde Arası Kaç KM

Bursa Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 658 km’dir. Bursa Niğde arası mesafe havayolu ile yaklaşık 545 km’dir.

Bursa Niğde Arası Kaç Saat

Bursa Niğde arası kaç saat; Bursa Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 658 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Niğde arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Bursa Niğde arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 545 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 13 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 13 dakika

Bursa Niğde Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 658 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 53 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Niğde Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Niğde arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.