İçeriğe geç

Bursa Nevşehir Arası Kaç KM

Bursa Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Nevşehir arası kaç km? Bursa Nevşehir arası kaç saat? Bursa Nevşehir yol tarifi? Bursa Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Bursa Nevşehir Arası Kaç KM

Bursa Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 639 km’dir. Bursa Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 512 km’dir.

Bursa Nevşehir Arası Kaç Saat

Bursa Nevşehir arası kaç saat; Bursa Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 639 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Bursa Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 512 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Bursa Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 639 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 52 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.