İçeriğe geç

Bursa Mersin Arası Kaç KM

Bursa Mersin arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Mersin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Mersin arası kaç km? Bursa Mersin arası kaç saat? Bursa Mersin yol tarifi? Bursa Mersin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Mersin İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Bursa Mersin Arası Kaç KM

Bursa Mersin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 817 km’dir. Bursa Mersin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 615 km’dir.

Bursa Mersin Arası Kaç Saat

Bursa Mersin arası kaç saat; Bursa Mersin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 817 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Bursa Mersin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Mersin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 615 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Bursa Mersin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Mersin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 817 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 45 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 66 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Mersin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Mersin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.