İçeriğe geç

Bursa Mardin Arası Kaç KM

Bursa Mardin arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Mardin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Mardin arası kaç km? Bursa Mardin arası kaç saat? Bursa Mardin yol tarifi? Bursa Mardin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Mardin İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Bursa Mardin Arası Kaç KM

Bursa Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1351 km’dir. Bursa Mardin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1062 km’dir.

Bursa Mardin Arası Kaç Saat

Bursa Mardin arası kaç saat; Bursa Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1351 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat sürmektedir. Bursa Mardin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat sürmektedir. Bursa Mardin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1062 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 54 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat

Otobüs ile;

17 saat

Uçak ile;

1 saat 54 dakika

Bursa Mardin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1351 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 75 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 109 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Mardin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Mardin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.