İçeriğe geç

Bursa Manisa Arası Kaç KM

Bursa Manisa arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Manisa şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Manisa arası kaç km? Bursa Manisa arası kaç saat? Bursa Manisa yol tarifi? Bursa Manisa arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Manisa İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Manisa ili;

Ege bölgesinde yer alan Manisa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Manisa ili yüzölçümü yaklaşık 13.339 km2’dir. Manisa ilinin coğrafi konumu ise 38.749444°N 28.122778°E  GPS    koordinatlarıdır.

Bursa Manisa Arası Kaç KM

Bursa Manisa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 274 km’dir. Bursa Manisa arası mesafe havayolu ile yaklaşık 171 km’dir.

Bursa Manisa Arası Kaç Saat

Bursa Manisa arası kaç saat; Bursa Manisa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 274 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Bursa Manisa arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir. Bursa Manisa arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 171 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 43 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Uçak ile;

43 dakika

Bursa Manisa Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Manisa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 274 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 16 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 22 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Manisa Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Manisa arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Manisa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Manisa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.