İçeriğe geç

Bursa Malatya Arası Kaç KM

Bursa Malatya arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Malatya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Malatya arası kaç km? Bursa Malatya arası kaç saat? Bursa Malatya yol tarifi? Bursa Malatya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Malatya İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Bursa Malatya Arası Kaç KM

Bursa Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1025 km’dir. Bursa Malatya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 825 km’dir.

Bursa Malatya Arası Kaç Saat

Bursa Malatya arası kaç saat; Bursa Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1025 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Malatya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Malatya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 825 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Bursa Malatya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1025 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 57 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 83 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Malatya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Malatya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.