İçeriğe geç

Bursa Kütahya Arası Kaç KM

Bursa Kütahya arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Kütahya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Kütahya arası kaç km? Bursa Kütahya arası kaç saat? Bursa Kütahya yol tarifi? Bursa Kütahya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Kütahya İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Kütahya ili;

Ege bölgesinde yer alan Kütahya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kütahya ili yüzölçümü yaklaşık 11,977 km2’dir. Kütahya ilinin coğrafi konumu ise enlem: 39.4200 ve boylam: 29.9857 GPS koordinatlarıdır.

Bursa Kütahya Arası Kaç KM

Bursa Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 182 km’dir. Bursa Kütahya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 117 km’dir.

Bursa Kütahya Arası Kaç Saat

Bursa Kütahya arası kaç saat; Bursa Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 182 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Bursa Kütahya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir. Bursa Kütahya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 117 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Uçak ile;

40 dakika

Bursa Kütahya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 182 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 11 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 15 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Kütahya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Kütahya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kütahya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.