İçeriğe geç

Bursa Konya Arası Kaç KM

Bursa Konya arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Konya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Konya arası kaç km? Bursa Konya arası kaç saat? Bursa Konya yol tarifi? Bursa Konya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Konya İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Bursa Konya Arası Kaç KM

Bursa Konya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 483 km’dir. Bursa Konya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 393 km’dir.

Bursa Konya Arası Kaç Saat

Bursa Konya arası kaç saat; Bursa Konya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 483 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Konya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Bursa Konya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 393 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Bursa Konya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Konya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 483 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 39 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Konya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Konya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.