İçeriğe geç

Bursa Kocaeli Arası Kaç KM

Bursa Kocaeli arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Kocaeli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Kocaeli arası kaç km? Bursa Kocaeli arası kaç saat? Bursa Kocaeli yol tarifi? Bursa Kocaeli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Kocaeli İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Kocaeli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kocaeli ili yüzölçümü yaklaşık 3.397 km2’dir. Kocaeli ilinin coğrafi konumu ise 40.852°N 29.878°E GPS koordinatlarıdır.

Bursa Kocaeli Arası Kaç KM

Bursa Kocaeli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 145 km’dir. Bursa Kocaeli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 102 km’dir.

Bursa Kocaeli Arası Kaç Saat

Bursa Kocaeli arası kaç saat; Bursa Kocaeli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 145 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Kocaeli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Kocaeli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 102 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 38 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

38 dakika

Bursa Kocaeli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Kocaeli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 145 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 8 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 12 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Kocaeli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Kocaeli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kocaeli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kocaeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.