İçeriğe geç

Bursa Kırşehir Arası Kaç KM

Bursa Kırşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Kırşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Kırşehir arası kaç km? Bursa Kırşehir arası kaç saat? Bursa Kırşehir yol tarifi? Bursa Kırşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Kırşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bursa Kırşehir Arası Kaç KM

Bursa Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 557 km’dir. Bursa Kırşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 452 km’dir.

Bursa Kırşehir Arası Kaç Saat

Bursa Kırşehir arası kaç saat; Bursa Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 557 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Kırşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Bursa Kırşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 452 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 6 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 6 dakika

Bursa Kırşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 557 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 31 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 45 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Kırşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Kırşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.