İçeriğe geç

Bursa Kırıkkale Arası Kaç KM

Bursa Kırıkkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Kırıkkale arası kaç km? Bursa Kırıkkale arası kaç saat? Bursa Kırıkkale yol tarifi? Bursa Kırıkkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Kırıkkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Bursa Kırıkkale Arası Kaç KM

Bursa Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 474 km’dir. Bursa Kırıkkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 382 km’dir.

Bursa Kırıkkale Arası Kaç Saat

Bursa Kırıkkale arası kaç saat; Bursa Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 474 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Kırıkkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Bursa Kırıkkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 382 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Bursa Kırıkkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 474 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 38 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Kırıkkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Kırıkkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.