İçeriğe geç

Bursa Kilis Arası Kaç KM

Bursa Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Kilis arası kaç km? Bursa Kilis arası kaç saat? Bursa Kilis yol tarifi? Bursa Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Bursa Kilis Arası Kaç KM

Bursa Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1091 km’dir. Bursa Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 801 km’dir.

Bursa Kilis Arası Kaç Saat

Bursa Kilis arası kaç saat; Bursa Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1091 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 801 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 34 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 34 dakika

Bursa Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1091 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 61 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 88 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.