İçeriğe geç

Bursa Kayseri Arası Kaç KM

Bursa Kayseri arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Kayseri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Kayseri arası kaç km? Bursa Kayseri arası kaç saat? Bursa Kayseri yol tarifi? Bursa Kayseri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Kayseri İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Bursa Kayseri Arası Kaç KM

Bursa Kayseri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 697 km’dir. Bursa Kayseri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 576 km’dir.

Bursa Kayseri Arası Kaç Saat

Bursa Kayseri arası kaç saat; Bursa Kayseri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 697 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Kayseri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Bursa Kayseri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 576 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 16 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 16 dakika

Bursa Kayseri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Kayseri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 697 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 56 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Kayseri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Kayseri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.