Bursa Kastamonu Arası Kaç KM

Bursa Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Kastamonu arası kaç km? Bursa Kastamonu arası kaç saat? Bursa Kastamonu yol tarifi? Bursa Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Bursa Kastamonu Arası Kaç KM

Bursa Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 543 km’dir. Bursa Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 419 km’dir.

Bursa Kastamonu Arası Kaç Saat

Bursa Kastamonu arası kaç saat; Bursa Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 543 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Bursa Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 419 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Bursa Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 543 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 30 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 44 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.