Bursa Kars Arası Kaç KM

Bursa Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Kars arası kaç km? Bursa Kars arası kaç saat? Bursa Kars yol tarifi? Bursa Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Bursa Kars Arası Kaç KM

Bursa Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1465 km’dir. Bursa Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1190 km’dir.

Bursa Kars Arası Kaç Saat

Bursa Kars arası kaç saat; Bursa Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1465 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1190 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat 30 dakika

Otobüs ile;

18 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 5 dakika

Bursa Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1465 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 81 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 118 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.