İçeriğe geç

Bursa Karaman Arası Kaç KM

Bursa Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Karaman arası kaç km? Bursa Karaman arası kaç saat? Bursa Karaman yol tarifi? Bursa Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Bursa Karaman Arası Kaç KM

Bursa Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 596 km’dir. Bursa Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 493 km’dir.

Bursa Karaman Arası Kaç Saat

Bursa Karaman arası kaç saat; Bursa Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 596 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Bursa Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 493 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Bursa Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 596 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 33 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 48 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.