İçeriğe geç

Bursa Karabük Arası Kaç KM

Bursa Karabük arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Karabük şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Karabük arası kaç km? Bursa Karabük arası kaç saat? Bursa Karabük yol tarifi? Bursa Karabük arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Karabük İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

Bursa Karabük Arası Kaç KM

Bursa Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 448 km’dir. Bursa Karabük arası mesafe havayolu ile yaklaşık 331 km’dir.

Bursa Karabük Arası Kaç Saat

Bursa Karabük arası kaç saat; Bursa Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 448 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Bursa Karabük arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Karabük arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 331 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 56 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

56 dakika

Bursa Karabük Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 448 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 25 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 36 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Karabük Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Karabük arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.