İçeriğe geç

Bursa İznik Arası Kaç KM

Bursa İznik arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve İznik şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa İznik arası kaç km? Bursa İznik arası kaç saat? Bursa İznik yol tarifi? Bursa İznik arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile İznik İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ilinin yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

İznik ilçesi;

Marmara bölgesinde yer alan İznik ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 753 km2’dir. İznik ilçesinin coğrafi konumu ise 40° 25′ 46.2828” Kuzey ve 29° 43′ 11.0784” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bursa İznik Arası Kaç KM

Bursa İznik arası mesafe karayolu ile yaklaşık 85 km’dir. Bursa İznik arası mesafe havayolu ile yaklaşık 62 km’dir.

Bursa İznik Arası Kaç KM

Bursa İznik Arası Kaç Saat

Bursa İznik arası kaç saat; Bursa İznik arası mesafe karayolu ile yaklaşık 85 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. Bursa İznik arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir. Bursa İznik arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 62 kilometredir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

2 saat

Bursa İznik Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa İznik arası mesafe karayolu ile yaklaşık 85 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 5 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 7 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa İznik Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa İznik arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan İznik’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İznik’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.