İçeriğe geç

Bursa Isparta Arası Kaç KM

Bursa Isparta arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Isparta şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Isparta arası kaç km? Bursa Isparta arası kaç saat? Bursa Isparta yol tarifi? Bursa Isparta arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Isparta İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Isparta ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Isparta ili yüzölçümü yaklaşık 8.993 km2’dir. Isparta ilinin coğrafi konumu ise 37°57′24″K 30°57′39″D GPS koordinatlarıdır.

Bursa Isparta Arası Kaç KM

Bursa Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 424 km’dir. Bursa Isparta arası mesafe havayolu ile yaklaşık 300 km’dir.

Bursa Isparta Arası Kaç Saat

Bursa Isparta arası kaç saat; Bursa Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 424 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Isparta arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Isparta arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 300 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 53 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

53 dakika

Bursa Isparta Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 424 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 24 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 34 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Isparta Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Isparta arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Isparta’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Isparta’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.