İçeriğe geç

Bursa Iğdır Arası Kaç KM

Bursa Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Iğdır arası kaç km? Bursa Iğdır arası kaç saat? Bursa Iğdır yol tarifi? Bursa Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Bursa Iğdır Arası Kaç KM

Bursa Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1550 km’dir. Bursa Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1276 km’dir.

Bursa Iğdır Arası Kaç Saat

Bursa Iğdır arası kaç saat; Bursa Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1550 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 19 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1276 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 12 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

17 saat 30 dakika

Otobüs ile;

19 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 12 dakika

Bursa Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1550 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 86 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 125 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.