İçeriğe geç

Bursa Hatay Arası Kaç KM

Bursa Hatay arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Hatay şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Hatay arası kaç km? Bursa Hatay arası kaç saat? Bursa Hatay yol tarifi? Bursa Hatay arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Hatay İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Bursa Hatay Arası Kaç KM

Bursa Hatay arası mesafe karayolu ile yaklaşık 980 km’dir. Bursa Hatay arası mesafe havayolu ile yaklaşık 764 km’dir.

Bursa Hatay Arası Kaç Saat

Bursa Hatay arası kaç saat; Bursa Hatay arası mesafe karayolu ile yaklaşık 980 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Bursa Hatay arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Bursa Hatay arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 764 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 31 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 31 dakika

Bursa Hatay Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Hatay arası mesafe karayolu ile yaklaşık 980 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 54 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 79 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Hatay Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Hatay arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.