İçeriğe geç

Bursa Hakkâri Arası Kaç KM

Bursa Hakkâri arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Hakkâri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Hakkâri arası kaç km? Bursa Hakkâri arası kaç saat? Bursa Hakkâri yol tarifi? Bursa Hakkâri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Hakkâri İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Bursa Hakkâri Arası Kaç KM

Bursa Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1716 km’dir. Bursa Hakkâri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1309 km’dir.

Bursa Hakkâri Arası Kaç Saat

Bursa Hakkâri arası kaç saat; Bursa Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1716 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 19 saat sürmektedir. Bursa Hakkâri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 21 saat sürmektedir. Bursa Hakkâri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1309 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

19 saat

Otobüs ile;

21 saat

Uçak ile;

2 saat 15 dakika

Bursa Hakkâri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1716 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 95 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 138 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Hakkâri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Hakkâri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.