İçeriğe geç

Bursa Gaziantep Arası Kaç KM

Bursa Gaziantep arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Gaziantep şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Gaziantep arası kaç km? Bursa Gaziantep arası kaç saat? Bursa Gaziantep yol tarifi? Bursa Gaziantep arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Gaziantep İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Bursa Gaziantep Arası Kaç KM

Bursa Gaziantep arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1021 km’dir. Bursa Gaziantep arası mesafe havayolu ile yaklaşık 803 km’dir.

Bursa Gaziantep Arası Kaç Saat

Bursa Gaziantep arası kaç saat; Bursa Gaziantep arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1021 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Gaziantep arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Gaziantep arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 803 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 34 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 34 dakika

Bursa Gaziantep Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Gaziantep arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1021 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 57 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 82 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Gaziantep Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Gaziantep arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.