İçeriğe geç

Bursa Eskişehir Arası Kaç KM

Bursa Eskişehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Eskişehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Eskişehir arası kaç km? Bursa Eskişehir arası kaç saat? Bursa Eskişehir yol tarifi? Bursa Eskişehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Eskişehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Eskişehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Eskişehir ili yüzölçümü yaklaşık 13,925 km2’dir. Eskişehir ilinin coğrafi konumu ise 39° 46´ 15.1752″ ve 30° 30´56.1744″ GPS koordinatlarıdır.

Bursa Eskişehir Arası Kaç KM

Bursa Eskişehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 159 km’dir. Bursa Eskişehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 134 km’dir.

Bursa Eskişehir Arası Kaç Saat

Bursa Eskişehir arası kaç saat; Bursa Eskişehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 159 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Eskişehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Eskişehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 134 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

40 dakika

Bursa Eskişehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Eskişehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 159 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 9 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 13 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Eskişehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Eskişehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Eskişehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eskişehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.