İçeriğe geç

Bursa Erzurum Arası Kaç KM

Bursa Erzurum arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Erzurum şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Erzurum arası kaç km? Bursa Erzurum arası kaç saat? Bursa Erzurum yol tarifi? Bursa Erzurum arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Erzurum İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS koordinatlarıdır.

Bursa Erzurum Arası Kaç KM

Bursa Erzurum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1262 km’dir. Bursa Erzurum arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1040 km’dir.

Bursa Erzurum Arası Kaç Saat

Bursa Erzurum arası kaç saat; Bursa Erzurum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1262 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14saat sürmektedir. Bursa Erzurum arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat sürmektedir. Bursa Erzurum arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1040 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 53 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat

Otobüs ile;

16 saat

Uçak ile;

1 saat 53 dakika

Bursa Erzurum Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Erzurum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1262 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 70 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 101 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Erzurum Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Erzurum arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.