İçeriğe geç

Bursa Elazığ Arası Kaç KM

Bursa Elazığ arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Elazığ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Elazığ arası kaç km? Bursa Elazığ arası kaç saat? Bursa Elazığ yol tarifi? Bursa Elazığ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Elazığ İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Bursa Elazığ Arası Kaç KM

Bursa Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1125 km’dir. Bursa Elazığ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 890 km’dir.

Bursa Elazığ Arası Kaç Saat

Bursa Elazığ arası kaç saat; Bursa Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1125 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Elazığ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Elazığ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 890 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 41 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 41 dakika

Bursa Elazığ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1125 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 62 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 91 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Elazığ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Elazığ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz