Bursa Edirne Arası Kaç KM

Bursa Edirne arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Edirne şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Edirne arası kaç km? Bursa Edirne arası kaç saat? Bursa Edirne yol tarifi? Bursa Edirne arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Edirne İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Bursa Edirne Arası Kaç KM

Bursa Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 392 km’dir. Bursa Edirne arası mesafe havayolu ile yaklaşık 269 km’dir.

Bursa Edirne Arası Kaç Saat

Bursa Edirne arası kaç saat; Bursa Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 392 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Edirne arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Edirne arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 269 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 51 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

51 dakika

Bursa Edirne Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 392 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 22 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 32 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Edirne Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Edirne arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.