İçeriğe geç

Bursa Diyarbakır Arası Kaç KM

Bursa Diyarbakır arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Diyarbakır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Diyarbakır arası kaç km? Bursa Diyarbakır arası kaç saat? Bursa Diyarbakır yol tarifi? Bursa Diyarbakır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Diyarbakır İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Bursa Diyarbakır Arası Kaç KM

Bursa Diyarbakır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1339 km’dir. Bursa Diyarbakır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 996 km’dir.

Bursa Diyarbakır Arası Kaç Saat

Bursa Diyarbakır arası kaç saat; Bursa Diyarbakır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1339 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat sürmektedir. Bursa Diyarbakır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat sürmektedir. Bursa Diyarbakır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 996 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat

Otobüs ile;

17 saat

Uçak ile;

1 saat 50 dakika

Bursa Diyarbakır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Diyarbakır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1339 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 74 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 108 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Diyarbakır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Diyarbakır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.