İçeriğe geç

Bursa Denizli Arası Kaç KM

Bursa Denizli arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Denizli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Denizli arası kaç km? Bursa Denizli arası kaç saat? Bursa Denizli yol tarifi? Bursa Denizli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Denizli İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS koordinatlarıdır.

Bursa Denizli Arası Kaç KM

Bursa Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 437 km’dir. Bursa Denizli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 268 km’dir.

Bursa Denizli Arası Kaç Saat

Bursa Denizli arası kaç saat; Bursa Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 437 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Bursa Denizli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Denizli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 268 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 51 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

51 dakika

Bursa Denizli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 437 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 25 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 35 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Denizli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Denizli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.