İçeriğe geç

Bursa Çanakkale Arası Kaç KM

Bursa Çanakkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Çanakkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Çanakkale arası kaç km? Bursa Çanakkale arası kaç saat? Bursa Çanakkale yol tarifi? Bursa Çanakkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Çanakkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Bursa Çanakkale Arası Kaç KM

Bursa Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 270 km’dir. Bursa Çanakkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 226 km’dir.

Bursa Çanakkale Arası Kaç Saat

Bursa Çanakkale arası kaç saat; Bursa Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 270 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Bursa Çanakkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir. Bursa Çanakkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 226 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 48 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Uçak ile;

48 dakika

Bursa Çanakkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 270 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 15 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 22 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Çanakkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Çanakkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz