İçeriğe geç

Bursa Burdur Arası Kaç KM

Bursa Burdur arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Burdur şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Burdur arası kaç km? Bursa Burdur arası kaç saat? Bursa Burdur yol tarifi? Bursa Burdur arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Burdur İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Bursa Burdur Arası Kaç KM

Bursa Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 424 km’dir. Bursa Burdur arası mesafe havayolu ile yaklaşık 295 km’dir.

Bursa Burdur Arası Kaç Saat

Bursa Burdur arası kaç saat; Bursa Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 424 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Burdur arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat sürmektedir. Bursa Burdur arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 295 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 53 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

6 saat

Uçak ile;

53 dakika

Bursa Burdur Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 424 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 24 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 34 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Burdur Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Burdur arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.