İçeriğe geç

Bursa Bolu Arası Kaç KM

Bursa Bolu arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Bolu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Bolu arası kaç km? Bursa Bolu arası kaç saat? Bursa Bolu yol tarifi? Bursa Bolu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Bolu İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Bolu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bolu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bolu ili yüzölçümü yaklaşık 7,410 km2’dir. Bolu ilinin coğrafi konumu ise 40°40′45″K 31°33′30″D GPS koordinatlarıdır.

Bursa Bolu Arası Kaç KM

Bursa Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 292 km’dir. Bursa Bolu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 225 km’dir.

Bursa Bolu Arası Kaç Saat

Bursa Bolu arası kaç saat; Bursa Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 292 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Bolu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Bolu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 225 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 47 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

47 dakika

Bursa Bolu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 292 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 17 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 24 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Bolu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Bolu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bolu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bolu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.