İçeriğe geç

Bursa Bitlis Arası Kaç KM


Bursa Bitlis arası kaç km;
yazımızda öncelikle Bursa ve Bitlis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Bitlis arası kaç km? Bursa Bitlis arası kaç saat? Bursa Bitlis yol tarifi? Bursa Bitlis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Bitlis İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Bursa Bitlis Arası Kaç KM

Bursa Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1474 km’dir. Bursa Bitlis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1162 km’dir.

Bursa Bitlis Arası Kaç Saat

Bursa Bitlis arası kaç saat; Bursa Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1474 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Bitlis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Bitlis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1162 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 2 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat 30 dakika

Otobüs ile;

18 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 2 dakika

Bursa Bitlis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1474 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 82 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 118 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Bitlis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Bitlis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.