İçeriğe geç

Bursa Bingöl Arası Kaç KM

Bursa Bingöl arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Bingöl şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Bingöl arası kaç km? Bursa Bingöl arası kaç saat? Bursa Bingöl yol tarifi? Bursa Bingöl arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Bingöl İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Bursa Bingöl Arası Kaç KM

Bursa Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1262 km’dir. Bursa Bingöl arası mesafe havayolu ile yaklaşık 992 km’dir.

Bursa Bingöl Arası Kaç Saat

Bursa Bingöl arası kaç saat; Bursa Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1262 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat sürmektedir. Bursa Bingöl arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat sürmektedir. Bursa Bingöl arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 992 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat

Otobüs ile;

16 saat

Uçak ile;

1 saat 50 dakika

Bursa Bingöl Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1262 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 70 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 101 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Bingöl Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Bingöl arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.