İçeriğe geç

Bursa Batman Arası Kaç KM

Bursa Batman arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Batman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Batman arası kaç km? Bursa Batman arası kaç saat? Bursa Batman yol tarifi? Bursa Batman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Batman İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Batman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Batman ili yüzölçümü yaklaşık 4,654 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 38°04′55″K 41°24′26″D  GPS koordinatlarıdır.

Bursa Batman Arası Kaç KM

Bursa Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1420 km’dir. Bursa Batman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1074 km’dir.

Bursa Batman Arası Kaç Saat

Bursa Batman arası kaç saat; Bursa Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1420 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat sürmektedir. Bursa Batman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat sürmektedir. Bursa Batman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1074 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat

Otobüs ile;

18 saat

Uçak ile;

1 saat 55 dakika

Bursa Batman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1420 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 79 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 114 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Batman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Batman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.