İçeriğe geç

Bursa Bartın Arası Kaç KM

Bursa Bartın arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Bartın şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Bartın arası kaç km? Bursa Bartın arası kaç saat? Bursa Bartın yol tarifi? Bursa Bartın arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Bartın İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Bartın ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bartın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bartın ili yüzölçümü yaklaşık 2.076 km² ’dir. Bartın ilinin coğrafi konumu ise 41° 45′ 2” Kuzey 32° 1′ 49” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bursa Bartın Arası Kaç KM

Bursa Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 468 km’dir. Bursa Bartın arası mesafe havayolu ile yaklaşık 325 km’dir.

Bursa Bartın Arası Kaç KM

Bursa Bartın Arası Kaç Saat

Bursa Bartın arası kaç saat; Bursa Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 468 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Bartın arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Bursa Bartın arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 325 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

55 dakika

Bursa Bartın Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 468 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 38 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Bartın Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Bartın arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bartın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bartın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.