Bursa Ayvalık Arası Kaç KM

Bursa Ayvalık arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Ayvalık şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Ayvalık arası kaç km? Bursa Ayvalık arası kaç saat? Bursa Ayvalık yol tarifi? Bursa Ayvalık arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Ayvalık İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ilinin yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Ayvalık ilçesi;

Marmara bölgesinde yer alan Ayvalık ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 305 km2dir. Ayvalık ilçesinin coğrafi konumu ise 39° 19′ 9.0588” Kuzey ve 26° 41′ 32.5932” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bursa Ayvalık Arası Kaç KM

Bursa Ayvalık arası mesafe karayolu ile yaklaşık 272 km’dir. Bursa Ayvalık arası mesafe havayolu ile yaklaşık 225 km’dir.

Bursa Ayvalık Arası Kaç KM

Bursa Ayvalık Arası Kaç Saat

Bursa Ayvalık arası kaç saat; Bursa Ayvalık arası mesafe karayolu ile yaklaşık 272 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Bursa Ayvalık arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir. Bursa Ayvalık arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 225 kilometredir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Bursa Ayvalık Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Ayvalık arası mesafe karayolu ile yaklaşık 272 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 15 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 22 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Ayvalık Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Ayvalık arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ayvalık’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ayvalık’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.