İçeriğe geç

Bursa Ardahan Arası Kaç KM

Bursa Ardahan arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Ardahan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Ardahan arası kaç km? Bursa Ardahan arası kaç saat? Bursa Ardahan yol tarifi? Bursa Ardahan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Ardahan İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Bursa Ardahan Arası Kaç KM

Bursa Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1493 km’dir. Bursa Ardahan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1163 km’dir.

Bursa Ardahan Arası Kaç KM

Bursa Ardahan Arası Kaç Saat

Bursa Ardahan arası kaç saat; Bursa Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1493 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Ardahan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Ardahan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1163 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat 30 dakika

Otobüs ile;

18 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 5 dakika

Bursa Ardahan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1493 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 83 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 120 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Ardahan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Ardahan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.