İçeriğe geç

Bursa Antalya Arası Kaç KM

Bursa Antalya arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Antalya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Antalya arası kaç km? Bursa Antalya arası kaç saat? Bursa Antalya yol tarifi? Bursa Antalya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Antalya İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Bursa Antalya Arası Kaç KM

Bursa Antalya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 549 km’dir. Bursa Antalya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 394 km’dir.

Bursa Antalya Arası Kaç KM

Bursa Antalya Arası Kaç Saat

Bursa Antalya arası kaç saat; Bursa Antalya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 549 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Bursa Antalya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Antalya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 394 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Bursa Antalya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Antalya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 549 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 31 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 44 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Antalya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Antalya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.