İçeriğe geç

Bursa Aksaray Arası Kaç KM

Bursa Aksaray arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Aksaray şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Aksaray arası kaç km? Bursa Aksaray arası kaç saat? Bursa Aksaray yol tarifi? Bursa Aksaray arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Aksaray İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Bursa Aksaray Arası Kaç KM

Bursa Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 560 km’dir. Bursa Aksaray arası mesafe havayolu ile yaklaşık 474 km’dir.

İstanbul Adana Arası Kaç KM

Bursa Aksaray Arası Kaç Saat

Bursa Aksaray arası kaç saat; Bursa Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 560 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Aksaray arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Bursa Aksaray arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 474 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Bursa Aksaray Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 560 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 31 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 45 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Aksaray Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Aksaray arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.