İçeriğe geç

Bursa Ağrı Arası Kaç KM

Bursa Ağrı arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Ağrı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Ağrı arası kaç km? Bursa Ağrı arası kaç saat? Bursa Ağrı yol tarifi? Bursa Ağrı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Ağrı İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bursa Ağrı Arası Kaç KM

Bursa Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1459 km’dir. Bursa Ağrı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1193 km’dir.

Bursa Ağrı Arası Kaç KM

Bursa Ağrı Arası Kaç Saat

Bursa Ağrı arası kaç saat; Bursa Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1459 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Bursa Ağrı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 19 saat sürmektedir. Bursa Ağrı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1193 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat 30 dakika

Otobüs ile;

19 saat

Uçak ile;

2 saat 5 dakika

Bursa Ağrı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1459 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 81 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 117 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Ağrı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Ağrı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.