İçeriğe geç

Bursa Adana Arası Kaç KM

Bursa Adana arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Adana şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Adana arası kaç km? Bursa Adana arası kaç saat? Bursa Adana yol tarifi? Bursa Adana arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Adana İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Adana ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Adana ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir.Adana ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Adana ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 14.030 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bursa Adana Arası Kaç KM

Bursa Adana arası mesafe karayolu ile yaklaşık 817 km’dir. Bursa Adana arası mesafe havayolu ile yaklaşık 652 km’dir.

Bursa Adana Arası Kaç KM

Bursa Adana Arası Kaç Saat

Bursa Adana arası kaç saat; Bursa Adana arası mesafe karayolu ile yaklaşık 817 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 00 dakika sürmektedir. Bursa Adana arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 00 dakika sürmektedir. Bursa Adana arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 652 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 00 dakika

Otobüs ile;

10 saat 00 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Bursa Adana Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Adana arası mesafe karayolu ile yaklaşık 817 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 45 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 65 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Adana Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Adana arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adana’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adana’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Bursa arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.